Akgöl Sütçülük Gıda ve Paketleme Sanayii Ltd. 1979 yılından beridir, Kıbrıs’ta süt ürünleri sektöründe hizmet vermektedir. Fabrikamız 1990 yılından günümüze Karpaz bölgesinde faaliyet göstermektedir. Kıbrısımız’ın en güzel bölgesi Karpaz yöresinin kendine has bitki örtüsü, bununla beslenen küçük ve büyükbaş hayvanların sütlerine özel bir tad ve rahiya katmaktadır. Bu nedenle ürünlerimiz dünyanın en lezzetli peynirleri arasındadır. Başta Kıbrıs’ın geleneksel peyniri hellim olmak üzere, beyaz peynir, taze kaşar, lor ve delikli peynir imal etmekteyiz.

Daima gelişme ve yenileme çalışmaları içinde olan firmamız, tecrübeli kadromuz ve çağdaş vizyonumuz ile tamamen Avrupa standartlarını örnek alarak oluşturulmuş üretim tesisimizde, sürekli olarak hızlı ve daha iyi hizmet verebilme yarışı içindedir.

Akgöl olarak misyonumuz, ürünlerimiz, sağlıklı ve kaliteli üretim teknolojisiyle üreterek, sağlıklı beslenme ve gıda güvencesi bilincini topluma aktarıp, insan sağlığının korunmasını ve sağlıklı nesillerin gelişmesine katkıda bulunmaktadır. Şirketimiz ISO 22000: 2005 HACCP Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi; ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve HALAL Certificate belgelerine sahip bir kuruluştur.

Akgöl olarak özellikle Kıbrıs Hellim peyniri imalatına yoğunlaşmış durumdayız. 27 yıldır Hellim peynirimiz rekabetçi fiyatlarla Türkiye, Kuveit, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Katar, Ürdün, Bahreyn’e Taze Kaşar peynirini de Türkiye’ye düzenli olarak artırarak ihraç etmekteyiz. Firmamızı, ülkemizde ve dünyada rekabet alanında liderliğe taşımaya gayret etmekteyiz.

Firmamızın ürün kalitesi başta olmak üzere, geniş ihracat vizyonu ve tecrübesiyle siz müşterilerimize ‘GÜVEN’ sunmaktadır.

Akgöl, şirketlerin ve fertlerin topluma karşı olan sosyal sorumluluklarının bilincinde olan kurumdur. Bu bilinçle kurulduğu yıldan bugüne, toplumun çeşitli kademelerine başta eğitim, sağlık ve şansları bizden daha az olan insanımıza her zaman sponsor olmaktan gurur ve kıvanç duymaktadır.

Şirketimiz bugüne kadar yurtiçi ve yurtışında, başarıları doğrultusunda farklı organizasyonlardan çeşitli ödüllerle onurlandırılmıştır.

Nereden Alınır?

34 A Ismet Inonu Bulvarı, Famagusta, North Cyprus (Mersin-10 TURKEY)
Satış Yeri